מהי גלישת רוח?

גלישת רוח  היא גלישה על פני המים המתבצעת באמצעות מפרש המחובר לגלשן. המפרש מעביר את אנרגיית הרוח דרך גופו של הגולש אל הגלשן וכך הוא מתקדם – או "טס", תלוי בעוצמת הרוח ומיומנות הגולש  –  על פני המים.  

הספורט הפופולרי של גלישת רוח –  Windsurfing- החל בחופי קליפורניה בשנות השישים, צבר פופולריות רבה בכל העולם וכיום מהווה ענף אולימפי רשמי.

כמו ענפי גלישה אחרים,  גם גלישת רוח מחברת בין ים לאדם ומעניקה לגולש כושר גופני, אדרנלין וריגוש רב ובעיקר – הנאה עילאית ומשמעת עצמית. בין הגולשים מתפתחת "אחוות גולשים" ונוצרים מעגלים חברתיים וחברויות חדשות.

למי מתאימה גלישת רוח?

גלישת רוח מתאימה לילדים וילדות מגיל 10, נערים ונערות, גברים ונשים בכל הגילאים. כל מה שצריך הוא אהבה לים, לרוח, לגלים, רצון ללמוד ויכולת להתמיד.

איך מתחילים?

כדי להתחיל לגלוש אין צורך בניסיון קודם או ברכישת ציוד– את הכול מספק לירן מחלב. במועדון של לירן יש מגוון רחב של גלשנים, מפרשים וציוד נלווה המתאימים למתחילים ולמתקדמים. על מנת להעניק יחס אישי ותפוקה מקסימלית במסגרת כל שעור לירן מדריך באחד על אחד או לכל היותר זוג. גלישת רוח הוא ענף מורכב מאוד ובמהלך השעורים לומדים עקרונות חשובים והכרחיים כדי להיות גולש רוח: שושנת הרוחות, עוצמת הרוח והשפעתה על המפרש, הסכנות הטמונות בים, כללי בטיחות ועוד.

רוצים להתחיל לגלוש? כל מה שצריך הוא לתאם הדרכה עם לירן ולהגיע למועדון.

רוצים להתחיל לגלוש?