שיעורי סאפ בהרצליה

גלישת סאפ ((stand up paddle, היא ספורט ימי שמשלב גלשן גלים עם חתירה בעזרת משוט. חתירה על לוח עם משוט קיימת כבר אלפי שנים. המומחים הגדולים היו הפוליפונזים, כפי שראיתם אולי בסרט "מואנה". אבל את הפופולריות הרבה שצבר הספורט הזה בעולם התחילה עם הגולשים הגדולים בחופי הוואי וקליפורניה. תוכלו לגלוש איתו על הגלים, כבר מהשיעור הראשון, או לחתור לאורך חופיה היפים של הרצליה, לבד או בקבוצה. גלישת סאפ מתאימה לכל אחד ובכל גיל. גם ילדים יכולים ללמוד בקלות למרות שזהו ספורט למקצוענים. מי שרוצה להתקדם ולהתמיד – יגלה שגלשן הסאפ מתמודד בגבורה גם עם הגלים הגבוהים ביותר, והופך מחווית ספורט משפחתית בחיק הטבע – לספורט אתגרי וקשוח.

שוברי הגלים בחופי הרצליה יוצרים תנאים משלמים ללימוד גלישה על סאפ, והשילוב המיוחד של גלשן גלים עם משוט מאפשרים גלישה גם בים שקט, עם גלים קטנים. בניגוד לגלשנים רגילים, עם סאפ אפשר לגלוש בכל ים, בכל יום, כל שעה וכל עונה. וזה המזל כי גלישת סאפ ממכרת ממש.

ידוע, שכמעט כל דבר מהנה בחיים הוא או לא חוקי,או לא מוסרי, או משמין. גלישה בסאפ היא לא רק הנאה חוקית וחוויה מדהימה של התמזגות עם הטבע, היא גם עושה נפלאות לגוף וגם לנפש! החתירה תוך עמידה על גלשן לא יציב מפעילה את רוב שרירי הגוף, משפרת את היציבה ואת שיוי המשקל, מחטבת,בונה את השרירים ומחזקת אותם. אין כמו גלישה קצבית על גלים כדי להסדיר את הריתמוס הטבעי של הגוף – וכל זה בשילוב אוויר נקי בים הפתוח. תשכחו מחדרי כושר ממוזגים ומיוזעים, מדיאטות מייאשות הגלישה בסאפ תרחיק אתכם אפילו מספת הפסיכולוג! כי אין דבר שיעשה לכם טוב יותר מאשר התמזגות עם הטבע, תוך פעילות ספורט מאתגרת וממריצה. חתירה בעמידה על גלשן בים הפתוח משיבה את האיזון לגוף ולנפש , שאבד למי שחי בעולם המודרני העירוני בתוך מירוץ החיים המייגע.

יתרון ייחודי נוסף לסאפ הוא בהיותו ספורט שכל אחד יכול ללמוד וכך תוכלו לבלות עם כל המשפחה, לקחת אתכם את הילדים לחוויה משמעותית ולשעות איכות יחד – רק אתם, הילדים אל מול הים. תוכלו לנצל את ההזדמנות לגרום לילדים לאהוב את הטבע ואת הפעילות הספורטיבית, לחזק את הקשר עם הילדים ולרכוש יחד תחביב משותף המשלב בריאות, הנאה, טבע וערכים.

בשיעורים שלנו נלמד טכניקות גלישה, נכיר את הגלשן ונתיידד איתו. נלמד גם להכיר את איתני הטבע. נכיר ונלמד להתמודד עם הים, שממש כמונו – גם לו יש מצבי רוח משתנים: לעיתים הוא רגוע, ולעיתים סר וזעף. ים יכול גם להיות ערמומי ומתעתע , סוחף,פתייני ואפילו – מלא זדון. היידע שתרכשו בקורס יסייע לכם לחיות עם הים בסינרגיה, לתת לו כבוד ולדעת לזהות גם את הסכנות הצפונות בו. בישראל, מדינה חמה עם חופי ים לכל אורכה – הידע הזה חשוב לכל אדם, גם אם אינו גולש. מצד שני – למה שמישהו לא ירצה להיות גולש? זה כייף, בריא, מחטב, משפר את היכולות השכליות ומחשל את האופי.

בואו ללמוד לגלוש אצלנו – החל מהשיעור הראשון תהיו כבר על הגל!

הקורס הוא בן 4 מפגשים קבוצתיים של שעה כל אחד. ניתן להזמין אימון אישי – בתיאום מראש.

צפו בסרטונים

המלצות

אודות המחבר